قرص پگلیمت برای چیست

در این مقاله می خواهیم راجع به این سوال که قرص پگلیمت برای چیست با شما صحبت کنیم تا اطلاعات دقیق تری در این باره به دست بیاورید. پس با ما همراه باشید. .

موضوعاتی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت عبارت اند از:

 • قرص پگلیمت چیست؟
 • چگونگی مصرف قرص پگلیمت
 • فواید قرص پگلیمت چیست؟
 • افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند چگونه باید قرص پگلیمت را استفاده کنند؟
 • مصرف قرص پگلیمت برای چه افرادی ممنوع است؟
 • موارد احتیاط در مصرف قرص پگلیمت کدام اند؟

برای اینکه بدانید قرص پگلیمت برای چیست بهتر است این مقاله را تا انتها دنبال کنید. این قرص اهمیت زیادی برای درمان مرض دیابت دارد و برای اکثر بیماران تجویز می شود.

چون در درمان این بیماری تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود روند بهبودی افراد با سرعت بیشتری همراه باشد. همان طور که می دانید نوعی اختلال به نام اختلال متابولیکی می تواند سبب شود تا بیماری هایی مانند دیابت به وجود بیایند.

پیشنهاد می کنیم مقاله داروهای پیشگیری از دیابت، نیز مطالعه نمایید.

قرص پگلیمت چیست؟

قرص پگلیمت چیست؟
قرص پگلیمت چیست؟

همان طور که می دانید دیابت یک نوع بیماری شایع در بین افراد می باشد که باعث می شود در بدن بیماران اختلالات گوناگونی پدیدار شود و تولید انسولین نیز در بدن آن ها کاهش چشمگیری داشته باشد.

به همین خاطر از انواع قرص های مخصوص دیابت برای بهبود این بیماری استفاده می شود تا سطح قند خون در بدن افراد پایین بیاید و دیابت به طور کامل کنترل شود.

یکی از قرص های درمان این بیماری قرص پگلیمت می باشد که قادر است لوزالمعده افراد را تحریک نماید تا برای تولید انسولین مقاومت کم تری از خود نشان بدهند. بنابراین اساسی ترین کاربردی که این قرص دارد ضد دیابت بودن آن می باشد.

با پایین آمدن میزان گلوکز در بدن افراد توسط این قرص دیگر دچار افزایش قند خون نخواهند شد.

قرص نیلفورمین برای چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

چگونگی مصرف قرص پگلیمت

چگونگی مصرف قرص پگلیمت
چگونگی مصرف قرص پگلیمت

در این بخش از مقاله می خواهیم درباره نحوه مصرف این قرص با شما صحبت کنیم تا بتوانید به جواب این سوال که قرص پگلیمت برای چیست برسید.

پس در ادامه با ما همراه باشید. همان طور که می دانید هر نوع دارویی دستور مصرف مخصوص به خود را دارد. این دستور با توجه به شرایط بیماران می تواند متغییر باشد.

برای همین قطعا باید طبق وتجویز پزشک معالج خود این قرص را به مصرف برسانید. بهتر است بدانید که این قرص با دوزهای مختلفی تولید می شود تا در بیماران مختلف بیشترین اثرگذاری ممکن را داشته باشد. به همین خاطر رعایت مقدار و دوزی که پزشکان برای شما تجویز می کنند بسیار حائز اهمیت است.

طبق شرایط جسمانی شما می باشد و اگر نحوه مصرف بیماران دیگر با شما تفاوت دارد جای نگرانی نیست. چون هر مریضی برای دریافت دارو شرایط ویژه خود را دارا می باشد.

نحوه مصرف این قرص به طور کلی بدین ترتیب است که حتما باید روزانه حداقل یک بار آن را مصرف کنید تا بتوانید تاثیرات آن را مشاهده کنید.

اما اگر تعداد دفعات آن طبق تشخیص پزشک شما بیشتر بود نیز جای نگرانی نیست. شما می توانید طبق همان به مصرف این قرص بپردازید.

همچنین با بهبود بیماری ممکن است تعداد دفعات استفاده از قرص در طول روز طبق صلاحدید پزشک کاهش پیدا کند که نشان دهنده اوضاع خوب جسمانی بیماران می باشد. بهتر است سرخود دفعات مصرف آن را کم و زیاد نکنید. همچنین خوردن این دارو با معده خالی نیز امکان پذیر است. اما همراه با غذا هم می توانید آن را استفاده کنید و بهتر است که زمان مصرف آن صبح ها باشد.

اگر به جز این قرص می خواهید داروهای دیگر را نیز امتحان کنید باید حتما با پزشکان متخصص مشورت نمایید. اما در صورتی که پزشک شما کنار این قرص داروهای دیگری را تجویز نموده است می توانید به سادگی همه آن ها را در کنار هم استفاده کنید و نگران تداخلات دارویی نباشید.

چون پزشکان هر کاری که برای بهبودی شما لازم باشد انجام می دهند.، پس به آن ها اعتماد کنید و از توصیه های آن ها به طور کامل پیروی نمایید تا در مدت زمان کوتاه تری مراحل درمان شما طی شود و شرایط جسمی شما به حالت عادی بازگردد.

شایسته است بگوییم بیمارانی که دچار عفونت هستند یا سابقه جراحی دارند و یا قسمتی از بدن آن ها ضربه دیده است باید حتما به پزشک خود اطلاع دهند.

تا دفعات و دوز مصرف قرص برای آن ها تغییر داده شود. چون این افراد نسبت به بیماران دیگر شرایط خاص تری در طول درمان خود خواهند داشت. نیز دقت بیشتری برای تجویز دارو برای آن ها مورد نیاز می باشد.

همچنین اگر جزو کسانی هستید که به طور مداوم ورزش می کنید و پرهیزات و رژیم غذایی خود را به شکلی منظم رعایت می کنید بهتر است بدانید که این قرص سرعت روند بهبودی شما را افزایش می دهد. چون ورزش و رژیم غذایی دو مورد مهم و کمک کننده برای درمان بیماری ها به خصوص مرض قند هستند.

زمانی که شما این قرص را مصرف می کنید ممکن است پس از مدتی در ادرار شما قند مشاهده شود که یک اتفاق عادی و طبیعی می شود و جای نگرانی نیست. همچنین باید بگوییم که مصرف این قرص به تنهایی کافی نیست و باید آزمایشات دوره ای را به طور منظم انجام بدهید.

که یکی از آن ها مشخص کردن قند خون می باشد و انجام آن بسیار ضروری است تا میزان گلوکز در خون شما با دقت بیشتری کنترل شود.

میزان دوز دارو با توجه به شرایط جدید شما تغییر پیدا کند. اگر پس از شروع مصرف این قرص احساس کردید که به مایعات فراوانی احتیاج دارید باید با پزشک متخصص در این مورد صحبت کنید و او را در جریان شرایط خود قرار دهید.

بسیاری از بیماران به طور ناخودآگاه دفعات مصرف دارو را در طول روز فراموش می کنند. که این امر باعث می شود تاثیرگذاری قرص کم تر شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است از روش کوک کردن ساعت در زمان مصرف قرص استفاده کنید. تا رسیدن دارو به بدن شما با تاخیر انجام نشود.

چون در بیماران دیابتی استفاده به موقع از داروها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. در صورتی که مصرف این دارو را در یک نوبت فراموش کردید و مدت زمان زیادی از نوبت آن نگذشته بود و خوردن قرص را به خاطر آوردید می توانید در همان نوبت این قرص را استفاده کنید.

اما اگر از نوبت قبلی مدت زمان زیادی گذشته بود باید صبر کنید تا زمان نوبت بعدی برسد و نوبت قبلی را نادیده بگیرید.

زیرا همان طور که می دانید مصرف کردن دو عدد قرص پگلیمت در یک نوبت صحیح نیست.  ممکن است خطرات گوناگونی را برای شما به دنبال داشته باشد.

بنابراین هرگز این قرص را به صورت دوبرابر استفاده نکنید. اگر هنوز هم پاسخ این سوال را که قرص پگلیمت برای چیست دریافت نکرده اید همواره با ما در این مقاله همراه باشید.

فواید قرص پگلیمت چیست؟

فواید قرص پگلیمت چیست؟
فواید قرص پگلیمت چیست؟

برای اینکه بدانید قرص پگلیمت برای چیست باید با فواید آن آشنا شوید و راجع به آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. به همین خاطر در این قسمت از مقاله برخی از مزایای این قرص را برای شما شرح می دهیم:

 • در صورتی که برای درمان دیابت از این قرص استفاده شود مرگ و میرهایی که در اثر مرض دیابت اتفاق می افتد کاهش پیدا می کند و طول عمر آن ها افزایش می یابد.
 • همان طور که می دانید دیابت ممکن است باعث ایجاد بیماری در کلیه ها شود و با استفاده از این دارو امکان درگیر شدن کلیه ها به صفر می رسد و از پیشرفت بیماری در آن ها پیشگیری می شود.
 • با استفادع از قرص پگلیمت وزن بیماران به مرور زمان کاهش پیدا می کند.
 • با کم شدن وزن، میزان فشار خون افراد نیز پایین می آید.
 • قند خون همو گلیسمی دچار افت می شود و مقدار آن توسط این قرص کنترل می شود.
 • مصرف این قرص بسیار ساده و آسان می باشد.

همچنین افرادی که سن زیادی دارند بیشتر در معرض مرگ و میرهای ناشی از مرض قند هستند. بنابراین بهتر است همراه با مصرف دارو به انجام تمرینات ورزشی گوناگون و رعایت رژیم غذایی مناسب بپردازند. تا خطرات بیماری را در بدن خود کاهش بدهند.

بهترین دکتر جراحی لاغری در شیراز کیست؟

افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند چگونه باید قرص پگلیمت را استفاده کنند؟

همه ما می دانیم که افراد باردار شرایط خاصی برای مصرف داروهای گوناگون دارند و نمی توانند هر نوع دارویی را استفاده کنند.

این موضوع برای بانوانی که در دوران شیردهی هستند نیز صدق می کند. چون تغذیه مادر بر روی تغذیه جنین از طریق بند ناف و یا شیر مادر تاثیر مستقیم می گذارد.

بنابراین مصرف قرص پگلیمت نیز در سه ماهه ی اول بارداری به طور قطع ممنوع است. مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته است که نشان می دهد در اثر مصرف قرص در بدن خانم های باردار و یا شیرده ترشحاتی ایجاد می شود که می تواند وارد شیر مادر شود. اما اطلاعات زیادی در مورد عوارض این قرص در دسترس نیست.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص اگزناتید دیدن کنید.

مصرف قرص پگلیمت برای چه افرادی ممنوع است؟

مصرف قرص پگلیمت برای چه افرادی ممنوع است؟
مصرف قرص پگلیمت برای چه افرادی ممنوع است؟

همه افراد نمی توانند این قرص را به راحتی استفاده کنند. چون در برخی موارد منع مصرف آن مشاهده می شود که عبارت اند از:

 1. اگر جزو بیمارانی هستید که به خاطر بیماری های کلیه مرتب دیالیز می شوید استفاده از قرص پگلیمت برای شما ممنوع است.
 2. اگر مبتلا به بیماری های شدید کلیوی هستید نیز نمی توانید این قرص را مصرف کنید.
 3. در برخی موارد بیماران نسبت به مواد تشکیل دهنده این قرص آلرژی پیدا می کنند که در این صورت اجازه مصرف این قرص را ندارند.
 4. همان طور که در بالا گفتیم افرادی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند هم نباید به مصرف این قرص بپردازند.

لطفا از پست قرص متفورمین و لاغری شکم دیدن کنید.

موارد احتیاط در مصرف قرص پگلیمت کدام اند؟

در این مقاله به پاسخ این سوال که قرص پگلیمت برای چیست پرداختیم. پس بهتر است موارد احتیاط آن را نیز برای شما شرح بدهیم تا به طور کامل با کاربرد های این دارو آشنا شوید. استفاده از داروها در بدن افراد مختلف واکنش های متفاوتی را به وجود می آورد.

که در برخی موارد ممکن است به مشکلات گوناگونی ختم شود. به همین خاطر باید این موارد را به دقت مطالعه کنید.

یکی از مواردی احتیاطی که لازم است بدانید این می باشد که هنگام مصرف این قرص باید از مصرف الکل و برخی از داروها اجتناب کنید تا شدت گیری در بدن شما اتفاق نیفتد. همچنین اگر این قرص را در کنار الکل و یا آب و هوای بسیار گرم و یا هنگام ورزش استفاده کنید ممکن است عوارضی مانند گیجی و یا منگی برای شما به همراه داشته باشد.

به همین خاطر اگر در شرایطی قرار دارید که حتما باید به طور کامل هوشیار باشید پس در مصرف قرص پگلیمت دقت نمایید.

برای اینکه عوارض گفته شده در پاراگراف قبلی را کاهش بدهید بهتر است زمانی که می خواهید بنشینید و یا بایستید به صورت آهسته این کارها را انجام بدهید. اگر در ابتدای روز این نکته را به خوبی رعایت کنید بهتر است.

اگر جزو افراد پر مشغله هستید برای آن که قرص را در زمان درست مصرف نمایید آن را همیشه همراه خود داشته باشید. همچنین برای اینکه در زمان های لازم و حیاتی تشخیص بیماری شما به راحتی صورت بگیرد. مدارک مربوط به بیماری دیابت را نیز همیشه همراه خود نگهداری کنید.

از پزشک متخصص خود تمرینات ورزشی مخصوص را آموزش ببینید.

یک برنامه غذایی اصولی را از او دریافت کنید تا بتوانید در کنار استفاده از قرص به روند بهبودی خود سرعت بیشتری ببخشید. چون موارد گفته شده برای درمان مرض قند تاثیر بسیاری دارند.

افراد دیابتی معمولا از این روش ها در کنار درمان دارویی استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که افزایش دوز و دفعات مصرف قرص می تواند خسارات جبران ناپذیری در بدن شما ایجاد کند.

بنابراین اجازه ندارید بدون دستور پزشک به افزایش یا کاهش مصرف قرص بپردازید. زیرا در آزمایشات دوره ای میزان گلوکز بدن شما اندازه گیری می شود. با بالا و پایین رفتن آن دوز و دفعات استفاده از این قرص طبق نظر پزشک معالج تغییر پیدا می کند.

همچنین اگر مجبور هستید تحت مراقبت های پزشکی دیگر قرار بگیرید و یا به فوریت های پزشکی احتیاج دارید. یا می خواهید برای درمان به دندان پزشکی مراجعه کنید. باید قبل از شروع هر گونه اقدامی پزشک خود را از مصرف این قرص مطلع نمایید.

با مصرف این قرص ممکن است دچار اسهال و استفراغ شوید. اگر چنین عوارضی در بدن شما ایجاد شد بلافاصله پزشک خود را در جریان بگذارید.

قرص پگلیمت هرگز سبب نمی شود تا میزان قند در خون بیماران به شدت کاهش پیدا کند. پس اگر چنین اتفاقی رخ داد به خاطر مصرف دارو و موارد دیگر در کنار این قرص می باشد. که باز هم باید به پزشک خود اطلاع بدهید. همزمان با مصرف این قرص اگر آزمایش قند انجام بدهید فورا مثبت می شود.

پس در صورت انجام چنین آزمایشاتی پزشک خود را در جریان استفاده از این قرص قرار دهید.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست بهترین جراح اسلیو معده در رشت دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *